Ar galima priimti Švenčiausiąjį, jei nuo išpažinties praėjau daugiau nei mėnuo?

Paklausė Tema: Išpažintis
Ar galima "eiti" komunijos, jei nuo paskutinės išpažinties praėjo daugiau nei mėnuo? Nors išpažinties ir norėčiau nueiti, tiesiog tam dabar nėra sąlygų, nes reziduoju šalyje, kurios kalbos nemoku pakankamai gerai ir dėl to negalėčiau atlikti išpažinties. Namo planuoju grįžti po dviejų mėnesių, bei nueiti išpažinties. Tad iškilo klausimas, ar galiu priimti Švenčiausiąjį, tuo laikotarpiu, ar vis dėlto vertėtų susilaikyti?
Dėkui.

Norėdamas atsakyti į šį klausimą turi prisijungti arba užsiregistruoti.

Atsakymų: 1

Atsakė

Bažnyčia katalikams Išpažintį prisako atlikti bent kartą metuose ir bent apie Velykas priimti šv. Komuniją (kam nėra objektyvių kliūčių, žinoma). Dėl dvasinio augimo rekomenduotina Išpažintį atlikti maždaug kas mėnesį ir kas sekmadienį (o jei yra galimybė ir dažniau) dalyvaujant Šv. Mišiose priimti šv. Komuniją (sekmadieniais dalyvauti Šv. Mišiose katalikams yra privaloma).

Komunijos negalima priimti, jei esi padaręs sunkią nuodėmę. Tokių atveju reikia gauti išrišimą.

Tačiau, jei, pvz., yra sunki nuodėmė (arba labai seniai būta Išpažinties) ir nėra galimybės atlikti Išpažintį, bet norima priimti šv. Komuniją, reikia galėtis už savo nuodėmes iš meilės Dievui (tai vadinama "tobulu gailesčiu"; "netobulas gailestis" yra tuomet, kai galimasi iš baimės") ir pasiryžti kai tik bus galimybė atlikti sakramentinę Išpažintį. Tokiu atveju galima priimti Šv. Komuniją. Tačiau reikia neužmiršti to padaryto pasiryžimo. :)

Užduoti Klausimą

Temos

Temos


...