Koks yra jūsų asmeninis požiūris į evoliuciją?

Paklausė anonimas Liepos 13, 2011 Tema: Visi kiti
Ar jūs tebelinkęs tikėti bibline gyvybės atsiradimo istorija, kuri teigia, kad ji buvo sukurta per keletą dienų prieš kelis tūkstančius metų? Ką manote apie evoliucijos teoriją, kuri teigia, kad visos gyvybės formos išsivystė per milijardus metų iš pačių paprasčiausių vienaląsčių organizmų?

Atsakymų: 1

Atsakė kun. Gintaras OFS Liepos 13, 2011

Tiesiog, pasamprotavimui:

Parašyta, pvz.: "Viena diena pas Viešpatį yra kaip tūkstantis metų, ir tūkstantis metų – kaip viena diena." (2 Pt 3,8) Nereikia tų septynių dienų suprasti, kaip mūsų savaitės dienų :) Būtu daugiau nei naivu. Pas Dievą, jei taip galima pasakyti, nėra laiko, yra dabartis. Graikiškai yra net skirtingos laiko sąvokos: mūsų laikas yra chronos (jį skaičiuojam laikrodžiais, kalendoriais ir pan.), o Dievo laikas yra Kairos (tarsi nuolatinė nuostabos, meilės būsena; pvz. kažką panašaus patiria įsimylėję žmonės per pasimatymą, kai praleidžia kad ir penkias valandas, o atrodo, kad tik keliolika minučių praėjo; apaštalai irgi nenorėjo nusileisti nuo aukšto kalno, kur Jėzus atsimainė jų akivaizdoje (Mt 17)). Tos septynios kūrybos dienos ar negali būti tam tikri Visatos raidos etapai? O juk akivaizdu, kad Visata vystėsi (vystosi) kryptingai, protingai, ne belekaip (antropijos principas - vystėsi žmogaus /gr. antropos/ atsiradimo linkme). Kartais žmonės sako, kad pasaulis susikūrė savaime. Tai padarykim eksperimentą: išardykim automobilį, sumeskim į krūvą detales ir laukim, kol jis savaime susikonstruos. Kiek milijardų metų reiktų laukti, kol jis susikonstruotų savaime, be jokio proto?

Na dar. Biblijoj rašoma apie žmogaus sukūrimą iš molio. Tad pažiūrėkite, ar ne iš "molio" esam padaryti? - raskit nors vieną elementą mūsų kūne, kurio nebūtų gamtoj: ir kalcis, ir geležis, ir fosforas, ir t.t. Tai argi ne iš to paties "molio"?

Dievas sukūrė Adomą ir Ievą. Pažiūrėkim, ką reiškia jų vardai: Adam (hebraiškai) - žmogus arba žmonija. Ieva - gyvųjų motina. Mąstykit...

Iš šonkaulio sukūrė moterį. Na, šiaip dėl įdomumo: ar negali, pvz., būti "šonkaulis" štai kas: moteriška chromosoma yra XX, o vyrška XY. Įsižiūrėkit į X ir Y (Y trūksta vieno pagaliuko) :) Šią hipotezę girdėjau iš prof. kun. Andriaus Narbekovo. Man ji įdomi.

Tiesiog, ką norėjau pasakyti - Biblijos nereiktų suprasti tik paraidžiui ir primityviai. Kaip, pvz., kai tėvai seka vaikams pasakas (labai gerai tokie tėvai daro, taip darydami) - pasakose daug visokių dalykų, kurių realybėj nebūna, tiek daug ten "nesąmonių". Ale pasaka neša žinią. Pasakos moko tiesos, perteikia vaikams tam tikras vertybes, gyvenimo principus ir pan. jiems suprantama kalba. Biblija nėra pasakų rinkinys, tačiau jos kalba kartais būna tokia, kur reiktų truputį kitaip pažvelgti, nei į laikraščio kalbą...

Užduoti Klausimą

Temos


...