Ar bažnyčia neigia šią dokumentinę istoriją ?

Paklausė Πέτρος Rugsėjo 15, 2017 Tema: Biblija
- Egiptas -
Egiptiečiai viską nuodugniai dokumentuodavo. Tuometinis Egiptas buvo kaip tų laikų “biurokratinė mašina“ – fiksuodavo viską ir visur.
Egiptiečiai turėjo muitus, pasienio postus, surašydavo visus atvykstančius / išvykstančius žmones, kas kiek muitų sumokėjo; surašydavo laidotuves – kas mirė, kada mirė ir t.t.
Tvarka buvo stebėtina, todėl Egiptas yra unikalus įvairių dokumentų bei informacijos šaltinis.

Mokslininkai teigia, jog kažkoks(nedidelis) žydų pasitraukimas iš Egipto buvo, tačiau tikrai ne tokio mąstelio, koks pasakojamas ST. Nes, jei tikėti ST - taip išeina, jog iš viso turėjo būti ~2mln žmonių “jūra“.
Mokslininkai sako, jog realiausiai galėjo būti ~20 tūkst. žmonių.
Tuometiniame Egipte net nebuvo tiek žmonių, kiek išėjo iš jo, kaip rašoma Biblijoje.
Egiptą tuo metu valdė faraonas Merneptah‘as. Ir istorikai patvirtina, jog yra šio faraono mumija, rasta "Karalių slėnyje"! https://en.wikipedia.org/wiki/Merneptah
Kitas reikšmingas mokslinių tyrimų įrodymas - faraono Merneptah‘o mumijoje nėra druskingo jūros vandens pėdsakų, todėl niekaip negalima teigti, jog faraonas žuvo jūroje.

Egipte, Kairo muziejuje, yra akmeninė lenta vadinama "Merneptah Stele" (arba Israel Stele), kuri datuojama 1208 m. pr.Kr., buvo atrasta Thebes, Egipte, gan vėlai - 1800-aisiais.
https://en.wikipedia.org/wiki/Merneptah_Stele
Joje užrašą sudaro himnas ir faraono karinių pergalių sąrašas. Izraelio tauta yra užkariavimų sąraše, mokslininkai laiko, jog tai yra anksčiausia nuoroda į Izraelį už "Biblijos ribų". Joje yra užrašas: “Izraelis yra nuniokotas ir jo palikuonių nėra“.
http://www.historyofinformation.com/expanded.php?id=1883
O tai reiškia, jog faraonas Merneptah‘o kariuomenė išžudė besitraukiančius žydus iš Egipto.

Faraonas Merneptah‘as pragyveno dar 5 metus, po šioje Stel'oje minimų įvykių, t.y. po žydų pasitaukimo iš Egipto.
Merneptah‘as valdė Egiptą 1213-1203 pr.Kr.

Klausimas: ar bažnyčia neigia šią dokumentinę istoriją ?
Susijęs su atsakymu į klausimą: Žydų fantazijos Senajame Testamente

Atsakymų: 1

Atsakė kun. Vytautas B. Rugsėjo 22, 2017
1. Biblijoje nėra pateiktas joks konkretus išėjusiųjų iš Egipto skaičius, kuo remiantis teigiate, kad Biblija kalba apie 2 000 000?

2. Jei egiptiečiai taip tiksliai visus surašinėdavo, kodėl teigiate kad "realiausiai galėjo būti" 20 000? Gal mokslininkai nesugebėjo perskaityti to tikslaus skaičiaus?

3. Kokioje Biblijos vietoje radote faraono Menerptah vardą? Kokioje vietoje parašyta, kad Egipto faraonas žuvo žydų išėjimo metu?

Panašu, kad pats išgalvojate Biblijos teiginius, kurios paskui bandote šauniai sukritikuoti. Reikia atkreipti dėmesį į tai, kad Biblija - tai tikėjimo, o ne istorijos knyga, todėl istoriniai faktai nei jos parašymo laiku, nei bet kada tikintiesiems nebuvo esminis dalykas, o istorijos mokslas šalia kitų Bibliją pripažįsta vienu iš svarbiausių istorijos mokslo šaltinių.
Užduoti Klausimą

Temos


...