Moters išvaizda bendraujant su kunigu

Paklausė Tema: Visi kiti
Nesu ekstravagancijos ir ryškumo mėgėja, laikaus subtilumo, tačiau einant išpažinties ar į pokalbį su kunigu, stengiuos atrodyt dar kukliau ir paprasčiau. Labai gerbiu kunigystę, ir nenorėčiau būti net mažiausiu pretekstu susijaukti kunigo mintims.
Kartais atrodo, kad galbūt persistengiu, elgiuos "davatkiškai" - kunigai greičiausiai "užsigrūdinę" ir neprisileidžia to, kas sujaukia; kitąkart atrodo, kad jie - ne akmenys...
Ar teisinga manyti, kad moteris šalia kunigo turi atrodyti pilka, "nematoma"?

Norėdamas atsakyti į šį klausimą turi prisijungti arba užsiregistruoti.

Atsakymų: 1

Atsakė
Man rodos, kad teisingiausia šitoje vietoje būtų tiesiog prisiimti atsakomybę už savo veiksmus ir palikti kunigui atsakomybę už jo veiksmus :)

Ar tikrai moteris yra (tiktai) pagundos šaltinis kunigui? Hmz... nesu linkęs sutikti. Jei taip būtų, tada kunigai jau seniai būtų pražuvę - juk 80% bažnyčios lankytojų yra moterys :)

Kitas klausimas - ar moteris bendraudama su kunigu turi būti negraži arba nepatraukli arba dar kažkokia ne....? Vėlgi, negi įmanoma atspėti kas kitam žmogui gražu, o kas ne? Juk tas savęs "pilkinimas" gali sukelti visiškai priešingą nei tikėtasi reakciją - kunigas imsis Jus globoti, Jūs pamanysite, kad šis išskirtinis dėmesio rodymas kažką reiškia, galvosite, jog reikia dar labiau "pilkėti" nu ir t.t.

Mano atsakymas į šitą klausimą yra labai paprastas - nesukite sau smegenies :)

Jei manote, kad Jūsų bendravime su kunigu trūksta skaidrumo - stenkitės bendrauti taip, kad šalia visąlaik būtų dar vienas arba du žmonės. Tai visada padeda abiem pusėm išlaikyti šaltas galvas :)

Matykite kunigo asmeny Jėzų, ir Jį mylėkite nesisavindama. O pati elkitės kaip Marija ir leiskitės būti mylima kaip Marija.

Gal ir atrodo, kad čia davatkiškai arba teoriškai kalbu. Tačiau taip anaiptol nėra. Pvz. mano aplinkoj yra tikrai nuostabiai gražių moterų (nežinau, man po to kai atpažinau savo pašaukimą, o ypač po šventimų visos moterys staiga pasidarė labai gražios:))) bet tai nereiškia, kad dėl jų reikia pamesti galvą arba pašaukimą.

Bėdos prasideda, ko gero, su tam tikrais nutylėjimais. Kai kunigas, pvz. pradeda elgtis arba kalbėti taip kaip celibate gyvenančiam žmogui nederėtų ir - svarbiausia! - kai jam yra leidžiama taip elgtis, taip kalbėti, taip žiūrėti. Kunigą sudrausti - didelis ir labai naudingas darbas :) O kartais tai reiškia (jei kunigas pats nesusiorientuoja) - priminti jam, kad Jumis rūpintis jis turi viso labo tik iki tam tikros ribos, kurios nevalia peržengti.

Ir kita vertus - sau pačiai kelti tuos pačius reikalavimus bei klausimus.

Nežinau, ar atsakiau į klausimą. Norėčiau tiesiog palinkėti natūralumo ir džiaugsmo :) Jūs, moterys, esate pašauktos būti gražiomis. Tai tokios ir būkite - skaisčios, traškios, pamaldžios ir gražios :) Neatimkite iš kunigų jų vienišumo kryžiaus, bet pakeliui nepraleiskite progos nušluostyti jų prakaito skaidria ir supratinga draugyste. Neleiskite savęs savintis ir pačios nesisavinkite. Tenebūna vietos vyliui, bet kaip tik tegu viskas - kiekviena mintis ar sumanymas - būna ištikimai atverta Viešpačiui.

Smagus klausimas :) gerą šypseną man pažadino. Daug moterų berašydamas prisiminiau :)))
Užduoti Klausimą

Temos

Temos


...