Ar Jėzus atpirko tik žmoniją, ar ir kitas plačiojoje visatoje egzistuojančias protingas sielą turinčias gyvybės formas (populiariai tariant, ateivius)?

Paklausė Tema: Visi kiti
Ką tik perskaičiau straipsnį Delfyje.
http://mokslas.delfi.lt/science/nezemiskos-gyvybes-atradimas-negriztamai-pakeistu-religija.d?id=50312208
Šiuo klausimu ieškau paaiškinimo jau seniai. Galbūt galima tikėti, jog egzistuoja kosminis Kristus, kuris vienu metu geba įsikūnyti daugybėje planetų ir atpirkti tų planetų gyventojus? Nes iš tiesų, kaip teigiama straipsnyje, būtų nelogiška teigti, kad tas pats Jėzus Nazarietis atpirko kitų planetų gyventojus nusidėjėlius. Ką apie tai mano gerb. kunigai?

Norėdamas atsakyti į šį klausimą turi prisijungti arba užsiregistruoti.

Atsakymų: 1

Atsakė

Sveiki,

Labai spekuliatyvus straipsnis, su iššaukiančiais nepagristais teiginiais. Juokinga klausytis "ekspertų" nuomonės NSO teologijos klausymu, kai Katalikų Bažnyčią nėra išsakiusi oficialios nuomonės.

Rekomenduoju straipsnį ta tema

1. Labai neaiškus NSO fenomenas, reikalaujantis nuodugnių tyrimų. Pseudo moksline literatūra nevalia pasikliauti. Be to šiukšlinių informacijų gausa apie NSO negimdo gilesnio reiškinio supratimo ir iš vis neaišku ar tai egzistuoja, bet jau iš anksto daroma prielaida, kad verta jį nagrinėti. Reiškinys vienareikšmiškai vertas nagrinėjimo, nes juo domisi nemažai žmonių.

2. Truputi teologijos:

Rom 8, 37 Tačiau visa mes lengvai nugalime dėlei to, kuris mus pamilo. 38 Ir aš esu tikras, kad nei mirtis, nei gyvenimas, nei angelai, nei kunigaikštystės, nei dabartis, nei ateitis, nei galybės, 39 nei aukštumos, nei gelmės, nei jokie kiti kūriniai negalės mūsų atskirti nuo Dievo meilės, kuri yra mūsų Viešpatyje Kristuje Jėzuje.

Žmogus -kūrinijos viršūnė, (kita svarbi sąvoką) jis sukurtas pagal Dievo paveikslą ir panašumą. Bažnyčios tėvų raštuose aptinkame Kristaus išganymo kosminį pobūdį, t.y. kad jis atpirko visą Visatą.

Jei NSO yra kiti kūriniai ar galybės

Nematau didelio konflikto tarp tariamo NSO ir žmogaus išganymo.

Jei NSO žmogiškos prigimties

Tada reikia ruoštis ir paskelbti jiems evangeliją:))

 

Užduoti Klausimą

Temos

Temos


...