Ar Popiežiui Inocentui trečiajam Dievas atleido už inicuojatą ketvirtąjį kryžiaus žygį ir daugybę žmonių mirčių?

Paklausė Tema: Visi kiti
Popiežius Inocentas trečiasis iniciavo ketvirtąjį kryžiaus žygį. Iš esmės šiais laikais tai prilygtų popiežiaus prašymui kokią nors valdžią nuversti ar šiaip pakeisti politinius santykius. Praktiškai, popiežius norėjo sukelti karą, kas jam ir labai pavyko. Aišku, pradinis motyvas buvo apginti nuo turkų Bizantijos imperiją, bet kaip gi kitaip apginsi nežudydamas. Mano klausimas būtų toks - Ar Dievas popiežiui atleido šią jo nuodėmę?   Kiek suprantu, bažnyčia jo nepasmerkė, ir vis dar pripažįsta kaip popiežių, neatskyrė jo nuo bažnyčios, kaip jau vieną kartą šioje svetainėje buvo rašyta "negavo per galvą, kad atsikvošėtų ką darąs".

 Apie kryžiaus žygį informaciją ėmiau iš čia:http://en.wikipedia.org/wiki/Pope_Innocent_III

Norėdamas atsakyti į šį klausimą turi prisijungti arba užsiregistruoti.

Atsakymų: 1

Atsakė
Jei klausimas yra: "Ar Dievas popiežiui atleido šią jo nuodėmę?"

Tada atsakymas yra: "Jei Popiežius už ją atgailavo, tada - taip".

Tačiau ieškodami tiesos (ypač moralės srity) turėtume būti labai atidūs. Atbuline data (pagal mūsų geopolitinį ir visokį kitokį suvokimą) Kryžiaus žygiai atrodo visiška tragedija, kuri kertasi su bet kokiu dabartiniu krikščioniškuoju mokymu, misiologija, religijos laisve ir t.t.

Bet jei bandytumėm žvelgti kaip tikri istorikai - įsijausdami į ano meto mentalitetą, politinę padėtį, teologines koncepcijas ir t.t. - klausimas būtų: "Ar Popiežius Inocentas III apskritai šitą dalyką atpažino kaip nuodėmę"? :)

Čia jau nieko, išskyrus spekuliacijas Jums pasiūlyti negaliu. Esu tikras, kad net ir Wiki apie tai nerašo. Taigi, - tai klausimas kuris tiktų kokioj nors televizijos laidoj norint sukiršinti tikinčiuosius su ateistais, arba prieš rinkimus mėginant sumenkinti ir paniekinti Bažnyčią :)))

Iš esmės jo svarstymas nepakeis nei ano Popiežiaus veiksmo, nei mūsų požiūrio į Kryžiaus žygius :) Tokius klausimus kelti ir į juos atsakinėti - tai tuščias laiko leidimas :)))
Užduoti Klausimą

Temos

Temos


...