Kaip elgtis su elgetaujančiais žmonėmis?

Paklausė Tema: Visi kiti
Kaip elgtis su elgetaujančiais žmonėmis? Evangelijoje rašoma: Lk 6, 29-31 "Duok kiekvienam, kuris prašo, duok ir nereikalauk atgal iš to, kuris tavo paėmė."
Juk tarp elgetaujančių dažnai būna išgeriančių. Ir bažnyčioje per Mišias kunigas sakė neduokite pinigų šale bažnyčios elgetaujantiems, nes pinigai pavirsta alchoholiu. Yra organizacijos kurios nemokamai maitina, duoda rūbų.

Norėdamas atsakyti į šį klausimą turi prisijungti arba užsiregistruoti.

Atsakymų: 1

Atsakė
Maitinančių ir aprengiančių organizacijų egzistavimas "neatleidžia" mūsų nuo gailestingumo darbų :) Jei žinote, kad tam žmogui negalima duoti pinigų - neduokite jų. Tiesiog nueikite iki artimiausios parduotuvės ir nupirkite jam maisto! Arba - dar geriau - pasikvieskite jį į namus (ar į kavinę) prie stalo. Tokiems žmonėms dažniausiai trūksta ne įvairių dalykų, o normalaus (ne "iš aukšto", ne "man-tavęs-gaila" stiliaus) bendravimo.

Sakysite: "Kam jiems pirkti maistą, jei jie jį čia pat išmeta arba jo neima"?

Puiku! Tai - Jūsų nuolankumui :))) Kad nemanytumėte, jog padarėte gerą darbą, ir kad Jums nebūtų atlyginta (dėkingumu, pagyrimu ar pan.) - taip laimėsite lobį Danguje :)

Jei maistas išmetamas prie Jūsų - pakelkite ir parsineškite jį namo.

Nesukite galvos dėl to kaip anas žmogus pasielgs su Jūsų pagalba. Tai - jau jo reikalas. Jūsų reikalas - atpažinti jame Kristų ir tada: "Nuogą aprengti, alkaną pamaitinti, trokštantį pagirdyti ir t.t."

p.s. Anos organizacijos dirba anaiptol ne nemokamai. Reikia daugybės resursų: yra žmonių aukojančių rūbus, yra žmonių aukojančių laiką ir einančių pilstyt sriubos etc. Jei nenorite duoti pinigų - duokite savo drabužių, savo laiko, savo džiaugsmo :)

Jei būtumėte tą laiką, kurį praleidote čia prie kompo, rašydamas (nereikalingus?) klausimus, praleidęs gatvėje kalbindamas ar maitindamas benamius žmones - būtumėte tą laiką praleidęs žymiai vertingiau! Garantuoju :)))
Užduoti Klausimą

Temos

Temos


...