Kaip bus su turtuoliais?

Paklausė Tema: Visi kiti
Kristus sakė, kad turtuoliui patekti į dangų, tas pats kas kupranugariui pralysti pro rakto skylutę. Kaip suprantama, šansai nuliniai. Kodėl toks nusistatymas prieš turtingus žmones?
Kažkur biblijoje rašoma, kad turtingi taps dar labiau, o vargšai dar labiau suvargę. Koks yra baznycios poziuris i pinigus?

Norėdamas atsakyti į šį klausimą turi prisijungti arba užsiregistruoti.

Atsakymų: 1

Atsakė

Manau, kad vertėtų anas ištraukas persiskaityti dar kartą. Esu beveik tikras, kad Jėzus kalba apie vargšus ir turtingus žmones turėdamas omenyje pasitikėjimą. "Vargšas" Biblijoje beveik visada yra žmogus, kuris neturi kuo kliautis, išskyrus Viešpačiu. "Turtuolis" - atvirkščiai - yra žmogus kuris yra saugus pats savo jėgomis, pats savo ištekliais. Jam Viešpats kaip ir nereikalingas.

Tokioje šviesoje akivaizdu, kad net ir esant finansiniu skurdžiumi įmanoma būti visišku "turtuoliu" - t.y. vengti pasitikėti Viešpačiu. Lygiai kaip ir turint daug pinigų - būti vargdieniu širdyje, sudedant savo viltis į Viešpatį.

Jūsų minimas išsireiškimas "kažkur Biblijoje" ko gero yra šis: "Tam kuris turi bus dar pridėta, o iš neturinčio bus atimta ir tai ką jis turi" [arba: "ką jis tariasi turįs"]. Vis tik čia kalba eina tikrai nebe apie pinigus.

Bažnyčios požiūris į pinigus? :))) Na, ji stengiasi žiūrėti į savo Sužadėtinį, bet, kaip sakė vienas kunigas, kartais pasiklysta ir ima mėgti Kudirkos barzdą labiau negu Jėzaus :)))

Manau, kad šiandien neįmanoma gyventi Lietuvoje ir neturėti sąlyčio su pinigais. Taigi, ir Bažnyčia jais naudojasi. Bet žmogaus turtas anaiptol nėra jo vertingumo matas.

Nors... vėlgi... neretai net man pačiam tenka susidurti su pagunda kitaip žiūrėti į du žmones, kai vienas iš jų aukoja 30, o kitas - 300 litų. Visą "teoriją" žinau. Neturtinga našlė, paskutinis skatikas ir t.t. Tiesiog... kartais nespėju sureaguot ir pačiam sau priminti, kas yra svarbiausia :)

Užduoti Klausimą

Temos

Temos


...