Kaip atpažinti senojo testamento tiesa ir klaidas?

Paklausė anonimas Rugsėjo 15, 2011 Tema: Biblija
Kaip atpažinti senojo testamento tiesa ir klaidas? ar tikrai vergystė, požiūris į moteris senam testamente, žudymai už tam tikros tvarkos nesilaikyma yra blogai, o  gal ir dabartinis požiūris į homoseksualumą iš seno testamento yra blogas? Juk naujo testamento Jezaus moraliniai mokymai visai kitokie.

Atsakymai: (3)

Atsakė Rimas Pilypaitis Rugsėjo 17, 2011
Skaitant Šv. Raštą reikia žinoti, jog tai nėra moralinių, istorinių ar kažkokių apsakymų rinkinys, bet kad tai yra pačio Dievo žodis. Visada reikia atsižvelgti į tai kokiame kontekste, kokiu laikmečiu, kokiems žmonėms ar kokiu tikslu yra kažkas pasakyta, parašyta. Šiandienoje ir Jėzaus mokymas yra sunkiai suprantamas daugeliui. Praeis dar kiek laiko ir jau mūsų niekas nesupras.
Atsakė Rimas Pilypaitis Rugsėjo 20, 2011

Papildau atsakymą... Sakydamas, kad "praeis dar kiek laiko ir jau mūsų niekas nesupras", tiesiog noriu pasakyti, kad kiekvienas laikmetis turi savo gyvenseną, kuri labai įtakoja ir mūsų požiūriui ir bendram supratimui. Šią mintį sakau su šypsena, nes tam, kad galėtume tinkamai suprasti Šv. Rašto mintį, tam reikia gana atkaklaus darbo ir nemažai jėgų. Taigi, nuo mūsų pačių daug priklauso...

Užduoti Klausimą

Temos


...