Ar gera išpažintis?

Paklausė Tema: Išpažintis
Kunigas davė išrišimą vos įpusėjus man kalbėti. Ar laikyti, kad išpažintis gera ir nuodėmės atleistos? (Kalbėjau glaustai, konkrečiai ir lyg nuodėmes ne šiaip apie  kažką). Ačiū.

Norėdamas atsakyti į šį klausimą turi prisijungti arba užsiregistruoti.

Atsakymai: (5)

Atsakė
Jei jaučiat, kad vis dėlto dėl tokio kunigo poelgio neatlikot savo asmeninės Išpažinties, tuomet neatlikot. Ir reikia tai padaryti iš naujo, - švęsti iš naujo.
Atsakė
Nu ne, nesutinku. Jei kunigas dėl skubėjimo ar kokių kitokių priežasčių nesugebėjo iki galo išklausyti žmogaus nuodėmių ir pradėjo melstis išrišimo formulę - žmogui Išpažintis galioja, o kunigas savo atsiims Skaistykloje :)
Atsakė
Kun. Rimas nesako, kad išrišimas negalioja, jis sako "jei jaučiat, kad neatlikot Išpažinties, tai neatlikot", t.y. kunigas nesuteikė galimybės išpažinti visas nuodėmes. Todėl ir pataria švęsti Atgailos sakramentą iš naujo.

Apibendrinant. Išrišimas galioja, tačiau Išpažintis neatlikta iki galo ir nedavė tinkamų vaisių (nes jaučiate abejonę), todėl patartina ją pakartoti, kad atgautumėte tikrumą ir ramybę. Einannt pas kitą kunigą pradžioje ir pasakykite, kad buvau išpažinties, išrišimą gavau, tačiau neturėjau galimybės viską išpažinti iki galo. Ir iš naujo atlikite išpažintį.
Atsakė
nesinori čia veltis į diskusijas...

Tiesiog - klausimas buvo: "laikyti, kad išpažintis gera ir nuodėmės atleistos". Pagal sakramentinę teologiją sakramentas yra regimas ženklas kuriuo suteikiama neregima Malonė. Apie jausmus ji visiškai nekalba ir jų čia nereikėtų velti, nes po to pradėsim tikrinti ar Išpažintis "suveikė" ne pagal Jėzaus Kryžiaus galią, o pagal tai kaip po Išpažinties jaučiamės.

Klausime apibūdinta Išpažintis ir galioja, ir davė vaisių (nuodėmės yra atleistos). Bet dėl netinkamo kunigo elgesio (neišklausė iki galo, nepaaiškino kodėl neišklausė ir nepasakė, kad tokia Išpažintis vis tiek galioja) kyla abejonė iš nežinojimo kaip elgtis.

Nesuprantu tos baimės pasakyti, jog anas kunigas suklydo...
Atsakė
Kun. Algi, kun. Rimas ne suklydo, bet visai apie tai nekalbėjo (jei nori - neatsakė į klausimą), o pats papildei tai, ko jis neatsakė. Na, ir aš dar savo trigrašį įkišau, nes nesinori palikti žmogaus ant ledo :)
Užduoti Klausimą

Temos

Temos


...