Kaip elgtis jei gauni dovaną, o tau nepatinka ta dovana?

Paklausė Tomas Liepos 10, 2011 Tema: Visi kiti
Norėjau paklausti: Kaip elgtis jei gauni dovaną, o tau nepatinka ta dovana, o tau dovanojęs dovaną žmogus klausia kaip dovana?Juk jei pasakysi tiesą įžeisi, o meluoti nuodėmė. Juk nesakysi: "Dovanotam arkliui į dantis nežiūrima". Ačiu.

Atsakymų: 1

Atsakė kun. Gintaras OFS Liepos 10, 2011
Moralinėj teologijoje yra toks dalykas, kaip "mažesnio blogio principas".

Kiekvienas žmogus yra kviečiamas rinktis gėrį ir vengti blogio. Tačiau būna kartais tokių situacijų, kai nėra gėrio pasirinkimo, tik du blogiai. Tuomet moralu yra pasirinkti mažesnį blogį.

Jūsų situacijoje negaliu pasakyti: daryk taip ar anaip.

Jūs turit sprendimą padaryti pagal numatomas pasekmes ir savo sąžinę. Kartais yra geriau pasakyti tiesą, negu veidmainiauti. Jėzus sakė, kad "tiesa padarys jus laisvus" (Jn 8,32). Kartais tiesa būna nemaloni ir įžeidžianti, bet reikalinga. Reiktų pagalvoti ir KAIP tą tiesą pasakyti. Taip pat yra skirtumas, ar tas žmogus įsižeis, ar iš viso prarasite santykius. Jei dėl įsižeidimo, tai gal vertėtų pagalvoti ir apie tiesos pasakymą. O dėl santykių nutraukimo - gal labiau tiktų pritaikyti mažesnio blogio principą.

Niekuomet nesistengiu pasakyti (įsakyti) žmogui, kaip pasielgti. Iš viso to, ką čia pasakiau padarykit išvadas ir padarykit savo sprendimą, nes tas sprendimas turi būti JŪSŲ, o ne kunigo :)
Užduoti Klausimą

Temos


...