Dėl aborto nuodemės atleidimo

Paklausė Tema: Nuodėmė
Garbė Jėzui Kristui!
Nesenai paskaičiau internete, kad už aborto nuodemę negali suteikti išrišimo kunigas, kad tai turi padaryti vyskupas arba popiežius. O aš pažįstu vieną žmogų padariųsį šią nuodemę, ji išpažinties priėjo ir paprastas kunigas jai davė išrišimą, bet galbūt tai nesiskaito? Gal reiktų nueiti pas vyskupą?
Taip pat ir dėl kitų žmonių, kurie prisidėjo prie aborto savo įtaką, ar jiems irgi reikia nueiti pas vyskupą išpažinties ar galima ir pas kunigą?
O jeigu buvo panaudota tabletę, kur apsaugo nuo nėštumo po nesaugaus lytinio akto, neaišku ar buvo pastojimas ar ne, bet galbūt ir dėl to reiktų nueiti pas vyskupą, nes tai gali būti lyg ir abortas?
Ačiū už atsakymus

Norėdamas atsakyti į šį klausimą turi prisijungti arba užsiregistruoti.

Atsakymų: 1

Atsakė
Atgailos sakramentu nuodėmės atleidžiamos paties Kristaus suteikta galia Bažnyčiai. Bažnyčia paskiria, kas ir kiek šia galia gali naudotis. Vyskupai pačios konsekracijos galia įgyja teisę duoti visų nuodėmių atleidimą, tačiau keletą iš jų yra sau rezervavęs Romos vyskupas - popiežius. Kunigams ta galia yra atskirai suteikiama jų vyskupo, tačiau vyskupai ar jų konferencijos kai kurių nuodėmių atleidimą gali rezervuoti sau, kaip Lietuvoje yra nustatyta dėl aborto nuodėmės.

Galima šios nuodėmės atleidimą gauti tiesiogiai atlikus išpažintį vyskupui, arba pas bet kurį išpažinčių klausymo teisę turintį kunigą, kuris nustatyta tvarka kreipiasi į vyskupą ir gauna teisę duoti išrišimą tam atvejui jam deleguota galia. Jeigu kunigas be atitinkamo įgaliojimo suteiktų išrišimą iš tokios nuodėmės, penitentui nuodėmė būtų atleista, Bažnyčiai papildant kunigo galią atitinkamu atveju, tačiau pats kunigas padarytų nuodėmę ir Bažnyčios drausmės pažeidimą, neteisėtai naudodamasis jam nesuteikta galia.

Jūsų minimų apsisaugojimo tablečių naudojimas nėra tiesiogine prasme abortas, nes, nors būtų įvykęs, tačiau moteris tiksliai to nežino, todėl išrišimą duoti gali kiekvienas nuodėmklausys. Nors ir galėjo būti abortas, tačiau: a) tiesiogiai buvo siekiama ne aborto, b) nėra žinoma, ar buvo apvaisinimas, be kurio abortas negalėjo įvykti. Dėl rizikos, kad užsimezgusi gyvybė tokiu būdu galėjo būti sunaikinta, minėtų tablečių vartojimas visgi yra sunki nuodėmė.
Užduoti Klausimą

Temos

Temos


...