Ar kunigui laiminant Švenčiausiuoju Sakramentu mums dera klūpėti, ar stovėti?

Paklausė anonimas Rugsėjo 1, 2011 Tema: Malda
Paprastą palaiminimą gauname stovėdami, Šv. Komuniją priimame stovėdami. Kaip šiuo atveju? Ir po Komunijos kai grįžtam į savo vietą bažnyčioje, dera klauptis, ar nieko tokio ir atsisėsti?

Atsakymų: 1

Atsakė Audrius Rugsėjo 1, 2011
Kai priėmę Komuniją grįžtame į savo vietą, ypač jei turime sėdimą vietą, tiktų kurį laiką praleisti ypatingoje kontempliacijoje atsiklaupus. Klupėti nebūtina jei yra sveikatos problemų - silpna, skauda sąnarius, stuburą ar pan. Bet esant normaliai būklei priėmę Komuniją tarsi panyrame klupodami į ypatingą kontempliaciją, mus aplankė Visatos Valdovas, Prisikėlęs, Jis mane maitina savimi, kokia vienybė. Aš esu vynmedis, o jūs šakelės. Ir klupint mintimis panirti į tą nepaprastą meditaciją, kontempliatyvų dekingumą, kad Dievas tapo žmogumi, kad mes būtume vadinami Dievo vaikais ir dangaus paveldėtojais.

Kai kunigas laimina ŠVČ. Sakramentu tiktų klupėti, kaip minėjau vėl gi, jei nėra dėl to didelių sunkumų. Nes laiminimas Sakramentu tai nėra tas palaiminimas, kuris būna po Mišių kai visi sustoję tarsi laukia nekantraudami palaiminimo ir grįžta į pasaulį liudyti Kristaus. Po Mišių palaiminimas turi siuntimo žymę, dėl to stovime nekantraudami pasiuntinybės ir jos išpildymo savo gyvenime. Sakramentu yra sakramentinis palaiminimas, kur Kristus laimina savimi ypatingu būdu.
Užduoti Klausimą

Temos


...