del krikstynu

Paklausė Tema: Krikštas
Ar galima butu,jei ne perkrikstint, tai nors pakeisti kriksto tevu pavardes i kitas,baznycioje,irasuose?.Ar mano atveji kadangi turiu dvynukus galiu dar karta krikstinti?Be priezasties to tikrai nedaryciau ir palikti senu kriksto tevu Dievas mato, nenoriu.Ir dar suzinojau, kad kriksto tevas nepriejes pirmos komunijos,meluodamas eme sliuba. Is anksto Aciu

Norėdamas atsakyti į šį klausimą turi prisijungti arba užsiregistruoti.

Atsakymų: 1

Atsakė
Krikštas antrą kartą negali būti kartojamas. Krikšto tėvai jais tampa Krikšto metu atnešdami vaiką Krikštui ir prisiimdami įsipareigojimus "padėti tėvams vaiką tikintį išauklėti". Krikšto tėvais gali būti tikintys, įkrikščioninimo sakramentus (Krikštas, Sutvirtinimas, Eucharistija) primėmę katalikai, gyvenantys krikščioniškai. Jei, kaip Jūsų aprašytu atveju, yra tokia situacija, kad Krikšto tėvas yra tik krikštytas, bet su kitais mano minėtais dalykais neturintis nieko bendro, ar net aupgaulės būdu primėmęs sakramentus, jis nėra krikštatėvis tikrąja prasme. Jis iš tiesų yra tik Krikšto liudininkas, galintis, jei yra reikalas, paliudyti, kad Jūsų vaikas tikrai krikštytas. O krikštatėvių pakeisti po Krikšto nėra galimybės. Juk tas įrašo pakeitimas nieko neduos. Rūpinkitės, kad ir be "krikšatėvių" vaikas savo gyvenime matytų gražių krikščioniško gyvenimo pavyzdžių, o ypač Jūsų, kaip tėvų, pavyzdį ir liudijimą.

Krikštas yra tikras ir galiojantis, jei ir su krikštatėviais va taip yra atsitikę. O vaiko auklėjimu pirmiausia turi rūpintis tėvai. Krikštatėviai turi būti jiems pagalba. Jūs tiesiog neturite tos pagalbos. Tačiau ją gali atstoti tikinčiųjų bendruomenė, kurioje išgyvenate savo katalikišką tikėjimą, su kuria dalinatės Dievo Žodžiu ir Kristaus Kūnu liturgijoje kiekvieną sekmadienį.
Užduoti Klausimą

Temos

Temos


...