Krikščioniška meditacija

Paklausė Anonimas Gegužės 1, 2020 Tema: Malda
Sveiki.
Norėčiau sužinoti ar yra kokia nors krikščioniška meditacija? Kartais norisi ramybės iš Dievo, o paprasta malda ne visada padeda nusiraminti- reikia kažko giliau. Ar yra koks nors būdas artimiasniam bendravimui su Dievu?
Taip pat, ar įmanoma kažkaip bendrauti tiesiogiai su Dievu? Suprasti jo atsakymą ar siunčiamą ženklą? Kartais būna,kad, atrodo, nuoširdžiai meldiesi, prašai, bet Dievas neišgirsta. Kaip “prieiti” dar arčiau prie Dievo?
Dėkoju už atsakymą.
Komentavo Bajoras Gegužės 12, 2020
Bendrauti su Dievu tiesiogiai yra įmanoma (Žanos Dark atvejis). Galite per maldą prašyti Jo, kad Jis priartėtų prie Jūsų, bet Jis duos labai sunkių išbandymų tam, kad bandytų Jūsų valią ir kantrybę. Žanos Dark atvejis: kritiniu momentu Dievas nustojo su ja kalbėti. Ji atliko savo misiją.
Komentavo Testimonium Gegužės 18, 2020
Kiekviena malda yra pokalbis su Dievu.Tau tik taip atrodo kad neišgirsta,Dievas žino geriau kas tavo sielai naudinga ir išganinga.

Atsakymų: 1

Atsakė kun.M.Malinauskas SJ Spalio 11, 2020

Tikrąją žodžio prasme Meditacija galima tik krikščioniška, nes ir pats žodis yra lotynų kilmės (pvz.tikrai Azijoje jokios religijos nenaudoja lotynų kalbos, o ezoterinės praktikos meditacijos pasiskolino žodį iš krikščionybės siekti savų praktikų su savais tikslais), ir paskirtis pačios meditacijos, pasitelkiant Bibliją, ją apmąstant ir kontempliuojant, tai yra Dievo Žodžio pagalba susitikti su Gyvuoju Dievu, kurį apreiškė Jėzus (kitokios meditacijos remiasi kokiais nors ne visada aiškios ir nevienalytės kilmės simboliais ir kalba labiau apie patį žmogų ir jo galimybes, neturint intencijos užmegzti gyvo ryšio su Dievu). Labiausiai žinomas būdas krikčioniškos meditacijos - Lectio divina, kuris turi tokius žingsnius: 1.Skaitymas Dievo žodžio (lotyniškai lectio), 2. apmąstymas (meditatio), 3. kontemplacija, įsižiūrėjimas, skonėjimasis (contemplatio), 4. gyvas pokalbis su Dievu, malda (oratio), palaiminta veikla gyvenime (actio). Siūlau susipažinti krikščioniška meditacija su vadovavimu patreon.com/meditacija Kun.Mindaugas Malinauskas SJ

Užduoti Klausimą

Temos


...