Dėl dalyvavimo Šventose mišiose

Paklausė Vitalija Gegužės 1 Tema: Malda
Karantino laikotarpiu yra leidžiama sekmadieniais dalyvauti Šv. Mišių aukoje per internetą. Ar būtinai turi būti tiesioginė transliacija? Ar galima sau patogiu metu ,įsijungus įrašą dalyvauti? Ar jau "nesiskaito"? Man patogiau  labai anksti ryte perklausyti ir kartu melstis, bet tokiu laiku nėra Šv. Mišių lietuviškai, o dienos metu nepatogu, nes turiu mažų vaikų, ir nepavyksta ramiai nuosekliai dalyvauti per tiesioginę transliaciją. Ačiū iš anksto už atsakymą
Komentavo Testimonium Gegužės 18
Tikras pilnas bendruomeninis dalyvavimas bažnycioje Dieviskojoje liturgijoje yra tikras dalyvavimas.Stebint internetu,klausantis per radija,žiūrint per tv  liturgiją tai yra dalinis dalyvavimas,geriau žiūrėti tiesiogiai.Internete,rytiniu laiku yotube kanalu buna mišių transliacijų,nesvarbu kad ne lietuvių kalba.

Atsakymų: 1

Atsakė kun. Vytautas B. Spalio 16
Dievas savo malones, o taip pat įpareigojimus pavedė tvarkyti Bažnyčiai, todėl kai Bažnyčia (vietos Vyskupas ar aukštesnė valdžia) nustato, kad šv. Mišiose galima dalyvaujantis jungiantis radijo, interneto ar kitomis priemonėmis, tai yra tikras,leistinas ir pakankamas dalyvavimas šv. Mišiose, kai tiesiogiai ir asmeniškai dalyvauti trukdo pakankamos priežastys. Šv. Mišių įrašo stebėjimas nėra dalyvavimas, tačiau gali būti gera priemonė susikaupti maldoje.
Užduoti Klausimą

Temos


...