Atsakyme apie gedulą vienų metų gedulo trukmė sutuoktiniui nurodyta neteisingai.

Paklausė Virgilijus Kovo 10 Tema: Mirtis
Esu našlys. 2020.03.09 katechezėje Klaipėdos Kristaus Karaliaus bažnyčioje buvo paaiškinta, jog sutuoktinio gedėjimo kaip tokio nėra, t.y. mirtis sutuoktinius išskyrė ir jis ar ji nuo tos dienos laisvi. Naują santuoką gali sudaryti  po 5 mėn. (bažnyčios reglamentas) .
Citata: "Kunigas Vytautas Brilius teigė, kad gedulas ir gedėjimas – ne liturginis dalykas. „Tai ne tikėjimo, tai tradicijos dalis, – kalbėjo kun. V. Brilius. – Žmonės naudojo ir nuo krašto, ir nuo giminės priklausančius gedulo ženklus, laikėsi gedulo papročių. Bažnyčia šiam dalykui pritaria, bet jo nereglamentuoja.“ Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/gedulas-kodel-ir-kaip-ilgai-reikia-deveti-juodus-drabuzius.d?id=78879265
Tai gal komentuokite vienodai.
su pagarba, Virgilijus

Atsakymų: 1

Atsakė kun. Vytautas B. Kovo 26
Kun. Vytautas Brilius: Atkreipkite dėmesį, kad kunigas apie gedulą kalbėjo katechezėje, o ne teisiniame seminare. Kelių mėnesių termino nuo sutuoktinio laidotuvių iki kitos santuokos yra laikomasi ne dėl Bažnyčios teisinio reglamentavimo, bet dėl tikinčiųjų tradicijos, atsižvelgiant į jų jausmus. Bažnyčios įstatymai įsako gerbti ir palaikyti tinkamus tikinčiųjų papročius, kai kada jie įgyja įstatymo galią, tačiau terminas, po kiek laiko palaidojus sutuoktinį galima vėl sudaryti santuoką, įstatymu nėra nustatytas. Tačiau suprantama, kad per trumpas terminas atrodytų keistai, piktintų tikinčiuosius, todėl be rimtos priežasties to nėra daroma.
Užduoti Klausimą

Temos


...