Ar kviesti kuniga i namus atlikti išpažinti ir priimti komunija jei ligonis to nereikalauja ir neprašo?

Paklausė Nežinomas Vasario 1 Tema: Išpažintis
Garbė Jėzui Kristui.Noriu Jūsų paklausti apie ligoniu sakramenta namuose.Šis klausimas mane neramina.Turiu namuose sergančią mamą,ji mažai vaikštanti.Mūsu šeima yra tikintys žmonės.Lankau bažnycia sekmadieniais,per šventes kada tik galiu.Mano mama kol buvo sveika ir pavaiksciojo visada eidavo i baznyčia.Kartais pagalvoju kad bet kada galiu netekti mamos,nes turime daug ligu.I bažnycia ji jau nebegali nueiti ir nebenueina.Visada meldžiasi namuose,nes Dievas visur yra.Per metus kelis kartus tenka būti ligonineje,ten ji yra aprūpinta sakramentais,t.y.išpažintimi ir komunija.Ji man sako kad jai to užtenka,keliu kartų per metus.Kai ji pati paprašo pasikviečiam kuniga i namus.Nenoriu per daug kištis i jos dvasinius reikalus,nenoriu siulyti kol ji pati neprašo.Tai ar užtenka tikram katalikui ligoniui negalinčiam nueiti i bažnyčia tų kelių kartų per metus?Vaikų pareiga yra rūpintis sergančiais savo tėvais,aprūpinti juos sakramentais.Bet jei ji pati nereikalauja ir neprašo juk nereikia daryti kaip per prievartą?Dėl to man ir neramu,pvz atsitikus blogiausiai bėdai ar kunigas  galės palaidoti su bažnyčia kaip ir visus katalikus? Ačiū už atsakyma.
Komentavo Angelė Vasario 4
Aš daug kalbuosi apie gyvenimą ir Gyvenimą. Pabandykite nors kokią trumpą maldą kartu pasimelsti. Prie maldos užsidekite žvakę. Ypač, kai jau dabar turime vėl pašventintų Kristaus Paaukojimo žvakių. Kai melsitės paskutinę minutę (tik prašykite, kad Dievulis duotų jums būti kartu) bus ir jums ir mamai paprasčiau užsidegti žvakę ir melstis. Jau bus viskas įprasta.
Mane mokė, kad senukams galima Ligonių patepimo sakramentą (Išpažintis, Šv. Komunija) prašyti du kartus per metus. Taip ir laukiam to pusmečio. Galima sekmadienį ligoniui per Marijos radiją išklausyti Šv. Mišias. Svajočiau, jei nors retsykiais ekstraordinaras atneštų Šv. Komuniją į namus. Bet pirmiausia apie tai reikia kalbėtis su savo namiškiu, su klebonu. Kokios galimybės.

Atsakymų: 1

Atsakė kun. Vytautas B. Vasario 20
Kol kas Jūsų mama yra pakankamai aprūpinta sakramentais, o jeigu pamirštų, tada reikia pasirūpinti, kad bent Velykinės išpažinties prieitų.
Užduoti Klausimą

Temos


...