Ar tai nėra švedžiojimas siekiant išvengti vaikų

Paklausė Balandžio 5, 2019 Tema: Lytiškumas
Pagal bažnyčios nešamą mintį, lytinis aktas santuokoje turėtų būti atviras gyvybei, patariama naudotis NŠP metodu. Bet tai klausimas toks, tai kur čia lieka tas tikras, ne kažkoks faktinis teorinis atvirumas gyvybei, kai iš esmės *sąmoningai*  pasirenkamos dienos, kai moteris nėra vaisinga. Vienintelė paklaida tik ta, kad gal apsiskaičiavo žmonės, tai paliekamas kažkoks procentas pastojimo galimybei.

Atsakymų: 1

Atsakė kun. Vytautas B. Balandžio 22, 2019
Atvirumas gyvybei yra sutikimas santuokoje susilaukti vaikų, o pastojimo planavimas, kuris Bažnyčioje leidžiamas tik prisitaikant prie vaisingumo ciklų, reikalingas kontroliuoti vaikų skaičių arba jų gimimo laiką šeimoje.
Komentavo TomasG Birželio 22, 2019
Santuokoj susilaukti vaiku... na susilauke jie vaiku ir daugiau nebenori, tai kur tas atvirumas? Atvirumas gyvybei yra lytiskai aktyviu sutuoktiniu absoliutus nuosirdus  pasiryzimas gimdyti jeigu prasides nauja gyvybe. Tokia pora tikiu yra laimingiausia. Jie kiekviena kart mylisi ir ju nevarzo ne menkiausios abejones kad mazdaug: " kad tik neuzsikabintume" " dar ne laikas" " butu blogai jei dabar pastotu" ir tt ir tp.
Cia nuolatinis saves tikrinimas. Ir jeigu pagauni save kad bijai jog tavo zmona pastos tai visi metodai ir priemones beverciai. Tu jau nebe atviras gyvybei. Ir nuo cia prasideda zaidimas su mirtimi Dieve apsaugok.
Komentavo Soulshot Rugpjūčio 13, 2019
siuo klausimu su tomu pilnai sutinku..koks gali buti atvirumas jei myliesi(tarkim kad ir naudojant NŠP) bet vistiek yra klaidos tikimybe ir drebi kad tik nepastociau..tai koks cia dar atvirumas moraliniu atzvilgiu? o jei pora turi kelis vaikus ir naudoja tarkim prezervatyvus ar NLA tai kame beda?jie jau gimine pratese juk,suprantu moraline beda jei visai nenori net 1 vaiko o tik myletis..ar galima vadinti seima atvira gyvybei jei kad ir naudodama NŠP nesusilaukia nei 1  vaiko nes nenori?tai koks cia atvirumas?sioje vietoje manau baznycia mums meluoja...na bet ka visi klystam,neisimtis ir baznycia...
Užduoti Klausimą

Temos


...