Draugystė su netikinčiu vaikinu

Paklausė Inga Vasario 16, 2019 Tema: Santuoka
Internete daug įvairių straipsnių, video iš krikščioniškų bažnyčių, kunigų ir pan., kur teigiama, kad kaip yra blogai turėti netikinčią antrą pusę ir jokiu būdu su juo nesituokti, nes galima pasiekti emocinį ir fizinį artumą, bet ne dvasinį. Ar tikrai reikėtų vengti draugystės su netikinčiu žmogumi? Tai juk labai apriboja pasirinkimą ir kartu iškart "pasmerkia" netikinčius žmones, net jei jie turi panašias vertybes, tik kad nėra tikintys. Ar tikrai reikėtų vengti draugystės su netikinčiais vaikinais/merginomis?

Atsakymų: 1

Atsakė kun. Vytautas Kovo 22, 2019
Jeigu pažintumėte Krikščionių Dievą tai jau pirmuoju įsakymu jis kviečia "neturėk kitų dievų tik mane vieną". Ką tai reiškia? Dievui vienodai rodo su kuo jūs bičiuliaujatės ir su kuo norite kurti savo žmogiškus santykius. Dievas nori, kad jūs būtumėte laiminga. Mano giliu įsitikinimu ir nugyventa gyvenimo patirtimi galiu paliudyti, per žmogų Dievas atneša labai daug džiaugsmo, paguodos, saugumo. Bet žmogus yra ribotas ir netobulas. Taigi vien susikoncentravimas į žmogų, kai jis tampa mano gyvenimo centru, o Dievas yra antrame plane, tai ir tampa Dievo atmetimu. Ne kliūtis mylėti netikintį, netgi tuoktis su juo, susilaukti vaikų, bet tikint sąmoningai Dievas visada bus pirmoje vietoje, Jo valia, įsakymai. Ir netikintis Dievu žmogus to niekada nesupras ir nepriims. Netikinčiam žmogui net dažnai centras yra jis pats. Ir kaip šio klausimo komentatorius rašo, jog religija skiria žmones, tai drįsčiau paprieštarauti, žmogus be Dievo, žmogus pamatęs, kad kažkas nelaiko jo centru nusimena ir pradeda pykti, kaltinti Dievą, religiją ir bando įtikinti, kad laikyti Dievą pirmu yra blogai. Na tai jau sakyčiau reikėtų tikrai išmintingai įvertinti, kokia dvasia kalba to žmogaus lūpomis.

Priešingai pažįstu daug nuostabių šeimų giliau ar mažiau praktikuojančių tikėjimą Dievu. Jiems abiems Dievas yra pirmoje vietoje. Jie nei geresni, nei prastesni už kitokias poras. Vienas bruožas sieja juos visus: jie nebijo pripažinti Dievo pirmu ir Juo pasitiki, nes kažkokiu būdu abu yra atradę, kad Dievas jais pasitiki. Linkiu daug išminties renkantis.
Komentavo Šprotas su grėbliu Kovo 24, 2019
:)))))))Neturėk kitų, tik mane vieną - aukščiausia egoizmo išraiška.
".....komentatorius rašo, jog religija skiria žmones, tai drįsčiau paprieštarauti, žmogus be Dievo, žmogus pamatęs, kad kažkas nelaiko jo centru nusimena ir pradeda pykti, kaltinti Dievą, religiją ir bando įtikinti, kad laikyti Dievą pirmu yra blogai...." - drįstu teigti,kad toks žmogus tuos,kuriems jis yra nereikalingas tiesiog paleidžia,nes nemato reikalo,kad jį laikytų pačiu pačiausiu ir aukščiausiu už viską.Kodėl?Todėl,kad toks žmogus turi savivertę ir vertina kitų savivertę,o ne sudaiktina ir suprimityvina iki - "niekada nesupras ir nepriims."
Komentavo Šprotas su grėbliu Kovo 24, 2019
P.s.Kada šeimos skiriasi dėl to,kad vienam iš sutuoktinių Dievas tampa nr1,o sutuoktinis tik pramoga atliekamu nuo Dievo metu,tai čia irgi katalikiška išmintis?
Komentavo TomasG Kovo 27, 2019
Dekui. Atsakymas manau i desimtuka. Nors gal lengviau aukso puoda laimeti nei rasti antraja puse kuriai i akis gali pasakyti: taip, tu man vienintele, bet Dievas man pirmas ir gauti lygiai toki pat atsakyma..
Komentavo TomasG Balandžio 3, 2019
Sprotai Jusu ziniai auksciausia egoizmo forma yra zmogaus "AS".
Komentavo Šprotas su grėbliu Balandžio 4, 2019
Tomuti,tai ką aš ir sakau,kad Dievas yra didžiausio įmanomo egoizmo įrodymas,nes visur akcentuoja - AŠ IR VISKAS TIK MAN!Joks žmogus dar nesugebėjo egoizmu aplenkti Dievo.
Komentavo TomasG Balandžio 8, 2019
Niekas ir nelaiko pririses. Eik zmogau i visas keturias puses. Tai kodel mes visi tikintys ir ne , visuomet apie Die-a mastom. Visi be isimties. Ko baznycia plakam? Rodos eik gi zmogau susirask tikraja meile ir kad tu butum jam tikroji ir gyvenkit sau...   po 3 metu eik susirask kita tikraja meile juk svarbu kad meile neisblestu ir butu tikra..tai ir pasvarstykime kas gi ta tikroji meile ir ko gi nusivyle ieskom kaltu ir radom religija ..
O egoistas ir katalikas ir nekatalikas tiesiog pirmasis labiau plakamas.
Komentavo Šprotas su grėbliu Balandžio 17, 2019
O kas čia blogo,kad žmonės mąsto?Apie visokius kol kas nepaaiškinamus reiškinius žmonės irgi galvoja ir nori suvokti,žinoti.Nebūtų už ką,tai niekas tos bažnyčios ir neplaktų.Bažnyčia neprisiima atsakomybės už savo klaidas.Tik kritiniu atveju ką nors pralemena ir tiek.Žmonės nemato,nejaučia pokyčių.Eik susirask??!Tu čia kaip pvz pateiki,ar tavo toks mąstymas?!Labai jau atsainus ir išnaudojimu kvepiantis.
Užduoti Klausimą

Temos


...