Draugystė su netikinčiu vaikinu

Paklausė Inga Vasario 16, 2019 Tema: Santuoka
Internete daug įvairių straipsnių, video iš krikščioniškų bažnyčių, kunigų ir pan., kur teigiama, kad kaip yra blogai turėti netikinčią antrą pusę ir jokiu būdu su juo nesituokti, nes galima pasiekti emocinį ir fizinį artumą, bet ne dvasinį. Ar tikrai reikėtų vengti draugystės su netikinčiu žmogumi? Tai juk labai apriboja pasirinkimą ir kartu iškart "pasmerkia" netikinčius žmones, net jei jie turi panašias vertybes, tik kad nėra tikintys. Ar tikrai reikėtų vengti draugystės su netikinčiais vaikinais/merginomis?
Komentavo Šprotas su grėbliu Vasario 22, 2019
".......ir jokiu būdu su juo nesituokti....."-ir prarasti galbūt svarbiausią žmogų savo gyvenime.Žinau porų,kurias dėl religinių įsitikinimų išskyrė tėvai,seneliai arba kiti įtaką darantys religingi asmenys.Neretai tokie žmonės pasirenka vienatvės kelią.....Kai kurie bandė kurti šeimas pagal giminių ir religijos pageidavimą.Abu man žinomi atvejai, po poros metų, baigėsi skyrybomis ir tampymusi siekiant pripažinti santuoką negaliojančia.Religija žmones išskiria.Meilė - suvienija.Rinktis tau
Komentavo Πέτρος Kovo 22, 2019
Miela, Inga, gal pirmiau reiktų skirti tikėjimą nuo religingumo.
Galima tikėti Dievu, tačiau nebūti religingu. Labai daug žmonių yra tikintys tuo, ką mes vadiname Dievu, tačiau jie yra nereligingi žmonės ir jie nesilanko bažnyčiose.
Siūlyčiau plačiau pažvelgti į viską.
Komentavo kvailys Kovo 23, 2019
Man rodos jūs esate labai išmintinga ir visom prasmėm labai graži... Daug labai nuoširdžiai tikinčių karalienių tapdavo netikinčių karalių žmonomis žinokit ir vyrai šalia jų švelnėdavo bei jas  labai mylėdavo.... O ko daugiau šeimoje žmonai reikia, jei ne mylinčio vyro?

Atsakymų: 1

Atsakė kun. Vytautas Kovo 22, 2019
Jeigu pažintumėte Krikščionių Dievą tai jau pirmuoju įsakymu jis kviečia "neturėk kitų dievų tik mane vieną". Ką tai reiškia? Dievui vienodai rodo su kuo jūs bičiuliaujatės ir su kuo norite kurti savo žmogiškus santykius. Dievas nori, kad jūs būtumėte laiminga. Mano giliu įsitikinimu ir nugyventa gyvenimo patirtimi galiu paliudyti, per žmogų Dievas atneša labai daug džiaugsmo, paguodos, saugumo. Bet žmogus yra ribotas ir netobulas. Taigi vien susikoncentravimas į žmogų, kai jis tampa mano gyvenimo centru, o Dievas yra antrame plane, tai ir tampa Dievo atmetimu. Ne kliūtis mylėti netikintį, netgi tuoktis su juo, susilaukti vaikų, bet tikint sąmoningai Dievas visada bus pirmoje vietoje, Jo valia, įsakymai. Ir netikintis Dievu žmogus to niekada nesupras ir nepriims. Netikinčiam žmogui net dažnai centras yra jis pats. Ir kaip šio klausimo komentatorius rašo, jog religija skiria žmones, tai drįsčiau paprieštarauti, žmogus be Dievo, žmogus pamatęs, kad kažkas nelaiko jo centru nusimena ir pradeda pykti, kaltinti Dievą, religiją ir bando įtikinti, kad laikyti Dievą pirmu yra blogai. Na tai jau sakyčiau reikėtų tikrai išmintingai įvertinti, kokia dvasia kalba to žmogaus lūpomis.

Priešingai pažįstu daug nuostabių šeimų giliau ar mažiau praktikuojančių tikėjimą Dievu. Jiems abiems Dievas yra pirmoje vietoje. Jie nei geresni, nei prastesni už kitokias poras. Vienas bruožas sieja juos visus: jie nebijo pripažinti Dievo pirmu ir Juo pasitiki, nes kažkokiu būdu abu yra atradę, kad Dievas jais pasitiki. Linkiu daug išminties renkantis.
Užduoti Klausimą

Temos


...