vaiką pakrikštijo krikšto tėvai neturintys bažnytinės santuokos

Paklausė Jūratė Spalio 18, 2018 Tema: Krikštas
Sveiki, mūsų vaiką pakrikštijo vedusi pora, bet neturinti bažnytinės santuokos. Niekas mūsų to net neklausė. Ar būtų galima pakeisti krikšto tėvų statusą į krikšto liudytojų. Dabar labai negerai jaučiuosi. O gal galima tada būtų palikti tik vieną iš krikšto tėvelių, o kitą tik liudytoju. Kur galėčiau kreiptis dėl aiškumo. Ačiū.

Atsakymų: 1

Atsakė kun. Vytautas B. Gruodžio 24, 2018
Kūdikio krikštatėvių pareiga yra "rūpintis, kad pakrikštytasis gyventų krikščionišką gyvenimą, suderinamą su krikštu ir rūpestingai vykdytų su juo susijusias pareigas." (kan. 872) "Liudytojas", kurio vardas gali būti įrašytas į parapijos Krikštų knygą ir išduodamą pažymėjimą yra reikalingas tam, kad reikalui esant, galėtų paliudyti apie krikšto faktą. Tą padaryti galėtų bet kas, tikrai apie tą faktą žinantis. Liudytoju būti pakanka to, kad asmuo suvoktų kas vyksta ir apie tai paklaustas galėtų paliudyti. Krikštatėvio prasmė ir pareiga - padėti tėvams rūpintis, kad pakrikštytasis gyventų tikrai krikščioniškai. Jei tėvai tuo rūpinasi pakankamai, krikštatėviai jokių pareigų neturi. Jei tėvai nepakankamai rūpinasi, priminti ir padėti teoriškai galėtų ir ne bažnytinėje santuokoje gyvenantys krikštatėviai, net ir ne krikštatėviai, o kiti žmonės, tačiau tai būna išimtinai retai. Todėl praktinės reikšmės krikštatėvių padėtis kaip ir neturi.

Teoriškai - galima būtų prašyti krikšto parapijos kleboną, kad Krikštų knygoje padarytų atitinkamus pataisymus, tačiau - kam? Ar ne verčiau tą laiką ir energiją panaudoti vaiko religiniam ugdymui arba paieškai žmonių, kurie vietoje krikštatėvių ragintų tėvus tuo rūpintis ir prižiūrėtų?
Užduoti Klausimą

Temos


...