Kaip mums su draugu elgtis, kol vyks mano baznytines santuokos paskelbimas negaliojanciu? Susitikinejam jau penki metai ir norim susituokt baznycioj.

Paklausė Tema: Santuoka
Noreciau pasiklausti. Susitikineju su draugu jau penki metai. Esu tikinti, bet kai susipazinau su draugu, buvau nutolusi. Mums abiems jau virs 50 metu ir mylim vienas kita. Dabar noreciau susituokt baznycioj, bet negaliu, nes turiu priemusi su savo buvusiu vyru santuokos sakramenta, seniai issiskyriau , panaikinau civiline santuoka, noriu tvarkytis, kad mano baznytine santuoka paskelbtu negaliojancia. Kaip dabar mums elgtis, juk sis procesas uztruks ilgokai, mums abiems sunku bus nesutikinet ir imtymiai nebendraut, ypac draugui sitiek laiko. O, kad santuoka paskelbs negaliojancia, tai tikrai tikiu, nes as su vyru pragyvenau sesis metus, sugyvenau su juo tris vaikucius, o, kai ketvirto laukiausi, jis verte darytis aborta, naudojo ir fizini, ir psichologini smurta pries mane, neiskentusi laikinai su vaikais prisiglaudziau pas seseri, bet po to manes nebeisileido i namus, neuzilg susirado kita moteri ir gyvena su ja iki siol jau kokius 23 metus, vaikais nesirupino, uzauginau pati viena. Ilga laika, kol vaikai uzaugo, gyvenau viena. Buciau labai dekinga uz atsakyma. Su pagarba.
Susijęs su atsakymu į klausimą: gyvenimas susidėjus

Norėdamas atsakyti į šį klausimą turi prisijungti arba užsiregistruoti.

Atsakymų: 1

Atsakė
Santuokos sakramentas galioja iki vieno iš sutuoktinių mirties arba bažnytiniam teismui paskelbus, jog sudaryta santuoka yra niekinė, negaliojanti.
Nors su buvusiu vyru jūsų niekas nesieja, jūs vis dar esate ištekėjusi ir davusi priesaiką moteris.
Turėdama intymių santykių sudabartiniu draugu, bet negyvendama su juo po vienu stogu, jūs nusidedate santuokinei ištikimybei, bet turite galimybę tame taisytis, to vengti. Todėl galite eiti išpažinties, išpažinti šia nuodėmę, dėl jos gailėtis, gauti išrišimą ir priimti šv. Komuniją.
Jei pradėsite gyventisu dabartiniu draugu kartu, išpažnties eiti negalėsite, nes santuokinėje neištikimybėje būsite nuolat.
Ką daryti? Rašote, kad norite santuokos. Ar to nori ir jūsų draugas? Iš jūsų istorijos suprantu, kad jums aiškūs santuokos įsipareigojimai. Apgailestauju, kad jūsų buvusiam vyrui atrodė kitaip... Jei kreipsitės į bažnytinį teismą ir santuoka bus pripažinta negaliojančia turite labai rimtai apsvarstyti ar abu norite bažnytinės santuokos.
Intymus gyvenimas yra Dievo dovana ir didelis gėris. Dažnai esame kaltinami, kad iš tokios gražios dovanos padaromas baubas.
Baubu intymus gyvenimas tarp krikščionių tampa kai jis yra be priesaikos, kai tvyro nežinia. Vyrai į visa tai dažniausiai žvelgia atsainiai. O moteris visada turi paklusti. Apaštalas Paulius aiškina, kad moterys turi būti klusnios, kai vyrai jas myli.
Jūs rašote, kad mylite vienas kitą. Tad iš meilės ir linkiu mokėti priimti tiesą, kurioje dabar abu esate.
Tikiuosi supratote, ką galite daryti. Linkiu jums abiems didelės kantrybės.
Liko tik vienas neatsakytas klausimas. Į jį čia atsakyti nereikia. Pateikite atsakymą pati sau. Ar gimė ketvirtas vaikas? Jei taip, ačiū Jums. Jei įvyko abortas, ar esate išpažinusi šią nuodėmę. Jei taip, ačiū, jei ne, linkiu drąsos tai padaryti.
Užduoti Klausimą

Temos

Temos


...