Pirmos komunijos ir sutvirtinimo sakramentai santuokai, kaip juos gauti jei pries 20 metu niekas tokiu pazymejimu neduodavo?

Paklausė Dalia Rugpjūčio 26, 2018 Tema: Santuoka
Sveiki, mes gyvename Anglijoje, taciau noretume tuoktis Lietuvoje- Baznycioje (Vilniuje).
Esame pakrikstyti (turime kriksto liudijimus), esame taip pat prieme komunija (turime tik nuotraukas is ceremonijos ir zvakes) ir esame gave sutvirtinimo sakramenta (jokiu pazymejimu nebuvo isduota). Pas mamas radome kriksto liudijimus, taciau nera jokiu pazymejimu del pirmos komunijos ir sakramento. Ka daryti tokiu atveju? nes cia buvo pries 20 metu beveik. Busimo vyro mama nuvaziavo i kataliska mokykla kur mano busimas vyras lanke, bet jinai uzdaryta pries metus... Ar mes galime tiesiog pateikti baznyciai, kurioje norime tuoktis, kriksto pazymejimus ir santuokos kursu pazymejima? ar reikia papildomu dokumentu? jei taip, kaip juos gauti jeigu pries tiek metu niekas jokiu pazymejimu neisduodavo?
Buciau labai dekinga uz atsakyma
Dalia

Atsakymų: 1

Atsakė kun. Vytautas Rugsėjo 4, 2018
Dalia šiais klausimais ir kreipkitės į numatytą Vilniaus bažnyčią.
Taip, krikšto pažyma bus reikalinga. Ją jūs ar jūsų artimieji galite išsiimti pateikę krikšto parapijos klebonui krikšto metu išduotą pažymėjimą.
Tekę girdėti, kad kai kuriose parapijose reikalauja ir Pirmosios komunijos ir Sutvirtinimo pažymų. Tačiau tokio reikalavimo nėra. Turite paaiškinti, kad tuo metu jums niekas neišdavė jokio patvirtinančio dokumento apie priimtus Pirmosios Komunijos ir Sutvirtinimo sakramentus.
Užduoti Klausimą

Temos


...