Ar gerai išpažinau nuodėmę?

Paklausė Anonimas Rugpjūčio 7, 2018 Tema: Išpažintis
Garbė Jėzui Kristui! Turiu du klausimus:
1. Prieš kelerius metus per Pelenų dieną valgiau mėsą, taip pat draugė šventė gimtadienį per Didįjį penktadienį, aš tame gimtadienyje dalyvavau. Po to per išpažintį pasakiau, kad nelabai laikiausi pasninko per Gavėnią. Ar mano nuodėmės buvo įvardytos gerai ir atleistos, ar visgi reikia jas patikslinti?

2. Ar užtenka per išpažintį pasakyti, kad turėjai nepadorių minčių, ar reikia jas konkrečiau įvardyti? Ar užtenka pasakyti, kad nepadoriai elgeisi, ar reikia konkrečiai įvardyti, ką darei?

Dėkoju.
Komentavo Orchus Rugsėjo 5, 2018
1. ir 2. Jei nuodėmės būtų buvę negerai išpažintos / išpažįstamos, nuodėmklausys pasitikslintų. Čia jau kaip pas medicinos daktarą... Ką Jūs pasakote yra viena, o kas svarbu daktarui, iš to ką pasakote, kita... Kunigas / daktaras žvelgia giliau...

Atsakymų: 1

Atsakė kun. Vytautas B. Rugsėjo 24, 2018
1. Jūsų išpažinimas buvo pakankamas, nieko atitaisinėti nereikia.

2. Nepadorių minčių perpasakoti per išpažintį nereikia, pakanka pasakyti, kad jų turėjai. "Elgesys" yra labai plati sąvoka, todėl reikia pasakyti tiksliau: ar tai buvo nepadorių vaizdų žiūrėjimas, ar netinkamos kalbos, sąvęs ar kito nepadorus lietimas ar kas nors kita.
Užduoti Klausimą

Temos


...