Ar imanoma uzsakyti malda savizudziui?

Paklausė Povilas Liepos 14, 2018 Tema: Malda
Sveiki,
Mano tevas mire 2009 ir mes su sese pajauciame, kad jis vis kaskur yra sale. Skaites esu, kad po savizudybes ar staigios, netiketos mirties, zmogaus siela lieka "klaidzioti" ilgam zemeje. Ar imanoma uzsakyti speciale malda uz teva ar kaska, kad ji "istrauktu" is cia ir nebeklaidziotu.
Komentavo Orchus Liepos 17, 2018
ir įmanoma, ir reikia,- tik intenciją šv. Mišioms reikia rasti [suformuoti] tinkamesnę
Komentavo Πέτρος Liepos 17, 2018
Povilai, jei tu jauti, jog tavo tėvas "vis kazkur yra salia" - manai, jog tik kažkokios užpirktos mišios gali jį "išsiųsti" į "ten", kur ir priklauso?
Labai klysti. Mišios yra tik paprasčiausias žmonių sukutos religinės apeigos, atsiradusios 325m. po Kristaus ir jas sukūrė Jonas Auksaburnis[Ioánnis o Chrysóstomos]; jis buvo Konstantinopolio arkivyskupas ir mišių tekstą/tvarką parašė/sukūrė imperatoriaus Konstantino užsakymu.
Ir kaip manai - kažkokių žodžių ištarimas gali paveikti sielas? :)

Atsakymų: 1

Atsakė kun. Vytautas Liepos 31, 2018
Su visa pagarba Jūsų tėvui. Jo nėra šalia kaip kažkokio vaiduoklio. Tai, ką jaučiate, yra tiesiog baimė dėl netikėtos jo mirties ar gyvenimo pabaigto savižudybe.
Po mirties Bažnyčia moko apie tris būvius: dangų skaistyklą ir pragarą.
http://katekizmas.lt/kbk1996p2003/N14396.html
Tegul tėvo atminimas bus įprasmintas tiesiog paprasta dėkingumo Dievui malda už tai, kad jis buvo jūsų tėvas, už tai ko gero išmokė ar pasakė, kad leido laiką su Jumis.
Nesijauskite kalti dėl staigios jo netekties. Dažnai žmonės graužia save, kad visko nepasakė, kad tobuli nebuvo savo artimųjų atžvilgiu, kad neatleido. Jei neturite kliūčių ir niekada to nesate darę ir dėl to jaučiate kažkokią kaltę, atlikite išpažintį ir baikite save graužti.
Mūsų artimųjų mirties data įsirėžia visam gyvenimui. Su ta pačia dėkingumo intencija galima ir jų kapus aplankyti, ir paaukoti šv. Mišioms. Bet svarbiausia linkiu vaduotis iš kaltės ir baimės pančiū. Ramybės jums.
Užduoti Klausimą

Temos


...