Ar tai man užsiskaito kaip nuodėmė jei vyras naudoja lytinio akto nutraukimo metodą nors aš jam nebepritariu dėl tikėjimo?

Paklausė Daiva Sausio 4, 2017 Tema: Lytiškumas
Vyras nėra tikintis, ir nesutinka naudoti NŠP metodo. Aš pritariu NŠP, bet ne viskas nuo manęs priklauso. Ar tai man užsiskaito kaip nuodėmė jei vyras naudoja lytinio akto nutraukimo metodą nors aš jam nebepritariu dėl tikėjimo? (Anksčiau nežinojau, kad  lytinių santykių  nutraukimas yra nuodėmė todė klausyimų nekilo) Ar turiu tai išpažinti per išpažintį?  Jei taip,  tai kaip tada su išpažinties nuoširdumu žinant, kad vėl  ir vėl pakliūsiu į tokią situaciją.  Jaučiuosi pasimetusi ir nežinau kaip turėčiau elgtis ar priimti tai kaip vyro sprendimą ir  jį gerbti ar atsisakyti lytinių santykių  išvis  kurie  pasirodo yra nuodėmingi. Kaip toliuo gyventi šeimoje, jei vyras savo nuomonė nepakeis?
Šeimoje jau yra 3 vaikai, visi planuoti ir laukti. Daugiau atžalų neplanuojam

Atsakymų: 1

Atsakė kun. Vytautas B. Sausio 7, 2017
Pirmiausia reikia pastebėti, kad Jūsų šeima jau yra atvira naujai gyvybei, nes turite 3 vaikus. Nuodėmė susideda iš 3 dėmenų: padaryto blogio, proto pažinimo ir valios sutikimo. Kartais iš viso nematyti pasirinkimo tarp gėrio ir blogio, o tik tarp dviejų ar kelių blogų dalykų, tada reikia rinktis mažesnį blogį. Nuodėmė priklauso ne vien nuo to, kas padaryta, bet ypač nuo to, ko buvo sąmoningai siekta. Jei nėra savos valios sutikimo, gali iš viso nebūti nuodėmės. Šeimos gyvenime tenka atsižvelgti į tai, kad intymaus bendravimo trūkumas kildina kitus pavojus: dėl ištikimybės, ramybės ir net pačios šeimos išlikimo. Netinkamas lytinis bendravimas gali vykti ne vien todėl, kad pats to nori, išvengiant galimų sunkumų ir įsipareigojimų, bet gali būti pasirinktas dėl pačios šeimos gerovės. Taigi, tenka įvertinti daugelį aplinkybių, o ne vien tai, kad nutrauktas aktas yra nuodėmė. Manyčiau, kad Jūsų atveju pagrindinė taisyklė būtų, kad pati asmeniškai stengtumėtės tiesiogiai nesiekti to, kas yra nuodėmė.
Užduoti Klausimą

Temos


...